Παρασκευή 20 Φεβρουαρίου 2015

Το σχολείο μας γιορτάζει τις Απόκριες

Η πανηγυρική ατμόσφαιρα του καρναβαλιού, το αστείρευτο κέφι και οι ευφάνταστες μεταμφιέσεις των παιδιών μετέτρεψαν τις φετινές Απόκριες  το σχολείο μας σε μια ουτοπία αυθεντικής χαράς και ζηλευτής ανεμελιάς. Οι καρναβαλικοί ρυθμοί παρέσυραν όλους τους μαθητές, τους γονείς που παραβρέθηκαν και τους δασκάλους στη δίνη του γλεντιού και της ευθυμίας. Οι μικροί μασκαράδες κέρδισαν τις εντυπώσεις με τις πρωτότυπες στολές τους, ενώ η χαρούμενη μουσική έκανε τους πάντες να χορεύουν στον παλμό της Αποκριάς.  Ξεχωριστή νότα στη γιορτή πρόσφερε ο Σύλλογος Γονέων με τα πλούσια εδέσματα και τα αποκριάτικα αξεσουάρ που μοίρασε στα παιδιά. Η γιορτή τελείωσε με την κλήρωση της λοταρίας  του Συλλόγου, ενώ το κέφι των παιδιών έμεινε αστείρευτο όλη την ημέρα, για να μας θυμίζει πόσο πολύτιμη είναι η χαρά και η διασκέδαση στη ζωή μας.

Και του χρόνου λοιπόν και καλή Σαρακοστή σε όλους